باور

قدیمها همیشه فکر میکردم سن بیست سالگی چه سالی خواهد بود چقدر ذوق داشتم تا زودتر  به این سن برسم اما یکهو به خودم آمدم و دیدم ای دل غافل از مرز چهل  وچند سالگی هم گذشتم و در آستانه 50 سالگی هستم . خوشی ها کم نبود اگر چه که سختی ها هم به نوبه خود کم نبود. البته خدا را شکر ناراضی هم  نیستم. هر چه که در سر راهم قرار داد شاید اولش کمی دلخور بودم که این چیزی نبود که من می خواستم اما خیلی زود دیدم بهترین را در سر راهم قرار داده است.و همیشه سپاس گذارش هستم. وقتی به گذشته نگاه میکنم جای پای دونفر در مسیر زندگیم و موفقیت هایم بسیار پر رنگ هستند اگر چه خودشان سالهاست که دیگر نیستند.پدرم و پدر بزرگم. همیشه ین باور را به ما منتقل میکردنند که خواستن توانستن است و دختر یا پسر هیچ فرقی با هم ندارند.قبل از خیلی از پسر های اطرافم رانندگی یاد گرفتم قبل از همه  همسنها و بخصوص پسر های اطرافم به سرکاری عالی رفتم ،تحصیلات عالی پیدا کردم به عنوان یک.... در جامعه مطرح شدم و خلاصه به هر کاری که اراده کردم با تکیه به خداوند و تشویق آن دو بهش رسیدم . منظورم منم زدن نبود. علت نگارش این مطالب  مطلبی  بود که  در یکی  دو تا از دستنوشتهای  دوستان خواندم کاش همه مونث ها این باور را پیدا کنند که   همه افراد با هم برابرند و دختر وپسر واقعا یکسانند .
اگر در جامعه ای به یکی ارج بیشتری گذاشته می شودعلتش ضعفهای موجود در آ ن جامعه است و افکار نادرستی که به عنوان یک اعتقاد واهی جایش را محکم کرده است .خانمها که سازنده نسلهای آینده هستند با تربیت بچه های خود به شکلی درست  میتوانند که نقص بزرگ را بر طرف کنند شاید کمی سخت باشد ولی هیچ موفقیتی به راحتی بدست نمی آید. البته اگر ما خواهان یک جامعه خوب و درست هستیم اقایان هم باید در این راستا بدرستی پابه پای خانمها گام بردارندو حساب کنند که شاید در فردا دختری داشته باشند و قطعا این آرزو را خواهندداشت که او هم از حقوق خود بطور کامل برخوردار  شود.باور کنید خواستن توانستن است. شاید سخت باشد و نیازمند زحمت بسیار ولی قطعا ارزشش را خواهد داشت. امیدوارم   آقایان  هم به این باور  برسند که زن و مرد یکسانند. نه اینکه هرکس بد رانندگی کرد بگویند حتما زن است؛یا اینکه زن ساخته شده برای ماشین لباس شویی. رسیدگی به کارهای منزل از جمله وظایف یک خانم است اما هر جا که مدیریت لازم بوده خانمها حرف اول را زده اند. خانمها   باید ابتدا تواناییهایشان را بخودشان و سپس  به دیگران ثابت کنند؛در این جامعه مرد سالاری  باید خیلی تلاش کرد تا ثابت شود زن جنس ضعیف نیست و مرد جنس قوی...!

 

 

/ 1 نظر / 18 بازدید
ali

سلام عرض کنم که.... اولش که گفتین از مرز 50 سالگی گذشتین یه خورده جا خوردم... آخه ..... دور از شما... معمولا آدم های تو سن و سال شما...کمی که جه عرض کنم ... خیلی با کامپوتر و دنیای اینترنت غریبن.... به هر حال سر زنده باشین.... در مورد پیشرفت...تا زمانی که قشر عظیمی از جامه طالب اون نباشن و تا زمانی که قدرت مندان اجازه ندن.... این کار محقق نمیشه... البته منظورم در سطح کلانه... از اونجایی که رفتارهای فردی هر کدوم از ما از جامعه و محیط اطرافش تاثیر میگیره....باید جامعه و فرهنگ عامه اصلاح بشه که این فقط و فقط از عهده قدرت مندان بر میاد... اگه اونا خواستن اصلاح صورت میگیره اگه نه که نه.... ایشالله که میخوان.... ایشالله زیر سایه الله همه چی حل میشه پیروز باشین