باور

 قديمها هميشه فکر ميکردم سن بيست سالگی چه سالی خواهد بود چقدر ذوق داشتم تا زودتر به اين سن برسم اما يکهو به خودم آمدم و ديدم ای دل غافل از مرز چهل هم گذشتم. خوشی ها کم نبود اگر چه که سختی ها هم به نوبه خود کم نبود. البته خدا را شکر ناراضی هم نيستم. هر چه که در سر راهم قرار داد شايد اولش کمی دلخور بودم که اين چيزی نبود که من می خواستم اما خيلی زود ديدم بهترين را در سر راهم قرار داده است.و هميشه سپاس گذارش هستم. وقتی به گذشته نگاه ميکنم جای پای دونفر در مسير زندگيم و موفقيت هايم بسيار پر رنگ هستند اگر چه خودشان سالهاست که ديگر نيستند.پدرم و پدر بزرگم. هميشه اين باور را به ما منتقل ميکردنند که خواستن توانستن است و دختر يا پسر هيچ فرقی با هم ندارند.قبل از خيلی از پسر های اطرافم رانندگی ياد گرفتم قبل از همه  همسنها وبخصوص پسر های اطرافم به سرکاری عالی رفتم ،تحصيلات عالی پيدا کردم به عنوان يک .... در جامعه مطرح شدم و خلاصه به هر کاری که اراده کردم با تکيه به خداوند و تشويق آن دو بهش رسيدم . منظورم منم زدن نبود. علت نگارش اين مطالب  مطلبی  بود که در پسر ايرانی خواندم و لطف کرده بودندو نظر من را هم خواسته بودند. کاش همه مونث ها اين باور را پيدا کنند که   همه افراد با هم برابرند و دختر وپسر واقعا يکسانند اگر در جامعه ای به يکی ارج بيشتری گذاشته می شودعلتش ضعفهای موجود در آ ن جامعه است و افکار نادرستی که به عنوان يک اعتقاد واهی جايش را محکم کرده است .خانمها که سازنده نسلهای آينده هستند با تربيت بچه های خود به شکلی درست  ميتوانند که نقص بزرگ را بر طرف کنند شايد کمی سخت باشد ولی هيچ موفقيتی به راحتی بدست نمی آيد. البته اگر ما خواهان يک جامعه خوب و درست هستيم اقايان هم بايد در اين راستا بدرستی پابه پای خانمها گام بردارند.و حساب کنند که شايد در فردا دختری داشته باشند و قطعا اين ارزو را خواهندداشت که او هم از حقوق خود بطور کامل برخوردار  شود.باور کنيد خواستن توانستن است. شايد سخت باشد و نيازمند زحمت بسيار ولی قطعا ارزشش را خواهد داشت.

 

 

 

/ 6 نظر / 2 بازدید
hoormazd

سلام. خوبی مطلب جالبی نوشتی. بازم به ما سربزن. مخلصيم خداحافظ*

Saeed

سلام. خوش به حال شما.... و ممنون که سر زديد. در مورد مطلب من سعی کنيد به مثالهای متناظر مراجعه کنيد و اگه خواستيد نتيجه رو به من اطلاع بديد.

ahmad.ahmadi

سلام.احمدی هستمو از نوشته هايت هم خوشم امد ممنتظر شما در کلبه درويشی هستم.خوش باشيد

MeHdI3

سلام وبلاگ قشنگی داری به منم سر بزن بابای

گلشيدو كوشا

سلام ويداجان منم اميدوارم که بتونم و بتونيم و همه خانمها بخوان و بتونن که پسران خوبی بزرگ کنن و خودشون تيشه رو به دست پسرانشون ندن که به ريشه دختراشون زده بشه که واقعيت اينه که توی کل جامعه خود زن هست که به خودش ظلم ميکنه اگرنه توی اين همه سال بايد تربيتها به گونه ای ميشد که اون بلايی که سر مادر ها اومد سر دخترها نياد تنها قوانين نيستن که اشکال دارن ...... خوشحالم که شما موفق هستين و راضی از زندگيتون به عنوان يه زن .... اميدوارم روزی همه زنها اين احساس رو داشته باشن

گلشيدو كوشا

بازم سلام ممنون از لطفت و محبتتون شايد توی فرصت مناسب حداقل برای راهنمائی از شما که باتجربه تر هستيد کمک فکری گرفتم برای اون خانم بازم ممنون از اين مهربانی . راستی چه خوبه که شما توی اين سن پسر بزرگی داريد که مثل دوست هستين با هم .