حرمت

متاسفم که خیلی چیزها حرمت خودش را از دست داده است  . متاسفم که اعیاد مذهبی ما جدیدا به هر شکلی  برگذار میشود مگر شکل واقعی یک جشن مذهبی.متاسفم که روزهای پر حرمت دینی ما وسیله ای شده است برای دهان کجی وحرص خالی کردن تعدادی جوان که اصل قضیه یعنی وجود پر عزمت خداوند را فراموش کرده اند و تحت عنوان نیمه شعبان در کنار خیابانها به رقص وحرکات عجیب وغریب میپردازند. متاسفم که میبینم ومیشنوم که تعدادی روزه میگیرد ولی نماز نمیخوانند و عملا قبولش ندارند .خوش بحال قدیمها وآن حرمت واعتباری که نیمه شعبان وروز مبعث و ... داشت .متاسفم که خیلی جوانها به همه چیز با تردید نگاه میکنند !متاسفم که پایه اعتقادات جوانان تا حدودی سست شده . دیگر کمتر بچه ها با نام حضرت علی (ع)از رختخواب بیرو ن می آیند،کمتر وقتی زمین میخورند با نیروی یا علی از زمین بلند میشوند .متاسفم که حتی خیلی بچه ها حضرت علی (ع)را نمی شناسند .متاسفم از آنچه دارد به سرما وجوانان ما می آید.متاسفم که ...

/ 16 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
علی

سلام فصل تاراج معنویت است

علی

اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در مسلمانی ماست

مهدی

ساقه شکستن ، قانون طوفان است . تو نسیم باش و نوازش کن ویدا خانم به نظر من بهترین راه اینه که هر کی باشیم در هر مسلک و دینی و هر عقیده ای ، باشیم اما انسان باشیم !

آستاره

سلام چند بار قبلا با خوندن نظراتتون توی وب های دیگه می خواستم رو اسمتون کلیک کنم اما .. نمی دونم چرا امروز کلیک کردم... اول پست "به پدرم" رو خوندم. بعد "حرمت". بعد کم کم بقیه پست ها تون! البته این آخری ها رو. دلم گرفته بود .. بیشتر گرفت..

زهره

قبول ندارم ...این بدترین قضاوتیه که راجع به جوونا همیشه می شه تو ایران ...چیز جدیدی نیست ...عادت کردیم .. مشکل اینجاست که همیشه عقاید جدید ...فکرهای جدید ...عقیده نداشتن به عقاید قبلی ...به خصوص که همیشه هم از طرف جوونها هست ...به بدترین شکل ممکن دیده می شه . این تردید چیز بدی نیست ...حق هر آدمیه . نمی دونم ...ولی دیگه خسته شدم از شنیدن این تحلیل راجع به ما جوونها ....باید فهمید این جوونهای به ظاهر سست ، خیلی وقتا کارایی می کنن و حرفایی می زنن که هیچ کس جراتشو نداره ...همونطور که داریم می بینیم ..این روزها نمونه اش زیاده ...خیلی زیاد. همین آدمای سست، اعتقاداتی دارن (نه صرفا مسلمان بودن یا دین داشتن ...بیشتر منظورم اخلاقیاته ) که با هیچ کدوم از این یا علی گفتن ها هم نمیشه به دستش آورد ... خدا کجاست ؟ پشت اعیاد مذهبی و یا علی گفتن های پیاپی و تسبیح چرخوندن فقط؟....خدا کجاست ؟.....جز جایی ، گوشه ای توی دل هر آدمی ...یه جای کاملا شخصی برای هر کس ...قضاوت کردن دیگران برای شناخت یا نشناختن خدا کار درستی نیست ...اصلا قابل انجام شدن نیست ..خدای من یه گوشه ای از منه ... نمی دونم. شرمنده که انقدر رک حرف زدم ..

زهره

همش جا نشد: نمی دونم. شرمنده که انقدر رک حرف زدم ...ولی این طرز تفکر دیگه داره تمام وجود وما رو داغون می کنه ...باور کنید دیگه خسته شدیم از این حرفا ...از این قضاوتا.

فائزه

[لبخند] محبت کردی که برام نوشتی .. بهم دلگرمی داد .. ممنونم از حرفهای آرومی بخشت .. آره .. گمونم حق با توئه .. و حق با همه پدرهایی که محافظ بچه شونن ... ممنون از نگاهت ... راستی .. این پست قبل .. پدرتون پیشتون نیستن ؟ ..

فائزه

از این درد شکستن شدن حرمت ها نگو که حرصی می خورم سر این قضیه ... به بچه هه می گم سوره بخون تو اتوبوس .. من و من می کنه و آخرشم میره سراغ شعر خوندن ...

علی

از اینکه به وبلاگم سرزدین ممنون اما با این حال یک راند دیگر مبارزه کن , و به یاد داشته باش مردی که همواره یک راند دیگر مبارزه میکند هرگز شکست نمیخورد .