حقوق

از وقتی یادم می آید عاشق رشته حقوق و مسائل حقوقی بودم .وقتی فیلمی در رابطه با وکالت وخانم وکیل ها میدیدم قند تودلم آب میشد  اما حالا هر چه بیشتر با رشته حقوق وکار دفتر اسناد رسمی  می آمیزم اگرچه واقعا دوستش دارم واز مدت زمانی که مشغول کارم لذت میبرم اما دیدن مکرهایی  که عده ای برای فرار از دین ازجمله  پرداخت مهریه بکار میگیرنداز جمله انتقال کلیه اموالشان به غیر برای اینکه درمقابل قانون اعلام کنند چیزی ندارند تا مهریه زن را پرداخت کنند،بیشتر از همه حالم را بد میکند . خیلی حالم بد میشود میبینم مردی امروز می آید ومنزل زن را با هزار حقه یا وکالت میگیرد ویا بنام خودش میزند وبعد هفته دیگر می آید وهمان خانه را به نام زن صیغه ایش میکند.خیلی حالا بد میشود وقتی میبینم زنی می اید وبا تما م خلوص هر چه را که دارد از خانه وسهم ارث پدری وغیره به شوهر وکالت بلاعزل میدهد ودر مقابل اصرار من به عدم بلاعزل میگوید به شوهرم اطمینان دارم وبعد هفته بعدش با چشمان گریان می آید که به دادم برس.   همه چیز را فروخته وبا  یک زن فرار کرده و یک وکالت برایم فرستاده که برو طلاق بگیر. ومن فقط باید نگاهش کنم وبگویم من گفتم ولی اعتنایی نکردی. خیلی حالم بد میشودکه میبینم آقایی آمده ومیگوید همین بلا را خانمش سرش آورده واگرچه ناراحت میشوم اما ته دلم میگویم همیشه مردها بگذار یک بار هم خانمها . خیلی از هرچه زن است حالم بهم میخورد وقتی میبینم کشان کشان زن بیچاره را آورده که مهرش را ببخشدو زن مثل یک برده دنبال مرد با گردن کج وچشمان گریان ایستاده تا فرمان آقا را اجرا کند . درد بسیار است .

/ 9 نظر / 2 بازدید
من و دخترم

سلام ویدا ... جالب بودم این نوشته اما نه می خواهم قبولش کنم نه می توانم ... اما قبولش دارم ///... شاید چند روز بعد در همین زمینه برایت چیزی بنویسم ... با این حال در شکل ماجرا با تو هم عقیده هستم ... اما در محتوا باید به بحث نشست ... نمی دانم گفته بودم یا ...دخترم من که برایش می نویسم وکیل است ... بار ها در این خصوص با هم بحث کرده ایم ... من روانشناس هستم و این موضوع ... همیشه به نوعی بین من و دخترم مطرح بوده ... این است که می گویم باید به بحث نشست ... این روز ها بحث مستطیع شدن آقایان هم در عقد نامه لحاظ شده که خانم ها دیگر اگر دلخوش به گرفتن مهر بودن آن را هم از سر بیرون کنن ... اما باید به بحث نشست ... قبول داری ؟خانه از پای بست ویران است .

هورمزد یعقوبی نژاد

سلام. باید بگویم اتفاقا زیبایی رشته حقوق در همین است. که هر کس بیشتر با آن آشناست موفق تر است. یا اصلآ به مشکل بر نمی خورد یا اگر هم به مشکلی بر بخورد می داند چه طور باید ان را حل کند. مشکل آن خانم ها یا آقایان فریب خورده هم دقیقآ در همین است که با حقوقشان و چگونگی استیفای آن آشنا نیستند. خوبی رشته حقوق این است که انسان را با واقعیات آشنا می کند . با هست ها. و اینکه باید تمام جوانب یک امر را بررسی کرد حتی بدترین و زشت ترین آنها را . همان طور که یک قاضی با داشته هایش حکم می دهد و هست ها به دور از هر اعتماد و اطمینان و باید و شاید و اخلاق و دلسوزی و عشق و ... دیگر انسان ها هم باید همین باشند. عاقبت حرکت با چشم بسته افتادن در چاه است. حال می توان به های و هوی دسگران اطمینان کرد و عنان را به خنده ها و گریه هایشان داد و در چاه افتاد .و یا چشم را باز و کرد و بدون اطمینان و دلسوزی و عشق و تجربه و... تصمیم گیری کرد. نباید حال کسی از این ها بد شود چون این طبیعت انسانی است . باید خوشحال شویم که این نمونه ها را دیده ایم و حالا می دانیم باید چه طور نگاه کنیم. می دانیم که هیچ کس هیچ کس را نمی شناسد .

هورمزد یعقوبی نژاد

یا باید بمیریم یا اینکه با حقوقمان آشنا شویم. راه دیگری نیست! در کامنت قبلی کلمه ی( دیگران) اشتباهآ دسگران نوشته شد! ببخشید!

افشین عزیزی

سلام منم یه جورایی حقوقیم( یعنی امروز آخرین امتحان ترم 1 حقوقم رو دادم ).منم مثل شما عاشق این رشته ام و با شما در مورد ناراحت کننده بودن مسایلی که ذکر فرمودید موافقم.پیش میاد مواقعی که مردها هم چه از این راه چه از راه مهریه های یک روز پس از عقد به اجرا گذاشته شده و ... ضربه بخورن ف ولی برای زنان ضربه ی بسیار سنگین تریه و تحمل بارش براشون سخت تره و اونا رو به واقع می شکونه.باید زنان و مردان کمی تو کاراشون در کنار عشق ؛ عقل رو سهیم کنن و تنها با دلشون تصمیم نگیرن ، شاید حل این مسیله به اموزش بیشتر و هشدارهای بیشتر نیاز داشته باشه . پاینده باشید

زهره

واقعا....هر روز یه چیزی مثه پتک تو سر آدم میخوره که مردا نامردن[سبز]

زهره

ما زنها هر چی می کشیم از دست خودمونه. همیشه اون طرف قضیه زن دیگه ای هست ، متاسفانه.

صابر طباطبائی یزدی

اگر انسان ها نمی توانستند به همین راحتی تمام مشکلات تدوین قانون را دور بزنند بشر خیال می کرد که دیگر آخرت و حساب و کتابی نیست. ظالم باید بتواند در دنیا ظلم کند . نباید دست ظالمان بسته بماند. البته تا جایی که می توانیم حقوق دانان و قانون گذاران این کار را می کنند و مجرمان را دست و پا بسته می گذارند. جمع این دو فهمش سخته. ما باید از خودمان بپرسیم که واقعا چرا خدا بنای این عالم رو اینطور گذاشته همیشه هم مرد ها ظالم نیستند و همیشه هم خانم ها ظالم نیستند به هر کسی قدرتی داده شده و او دارد امتحان می شود